Bezcharakterní charakter neb možná je to bestie...

14. září 2012 v 22:07 | Envy |  Mé jméno je Envy... pouze Envy
Bezcharakterní charakter neb možná je to bestie...

Neb jak jsem slíbila, s Envy se učastníme článku týdne. Neb je na čase trochu se opět zviditelnit.Vraťme se ale k tématu.

Netuším, čím jsem si to zasloužila. Ona se ke mě prostě nakvartýrovala a teď na mě parazituje. Sprostě a naprosto neskrývaně. Její nenápadnost se rovná neviditelnosti růžového slona v porcelánu. Je se mnou na každém mém kroku, přisátá jako klíště. Neustále mě dusící svým dechem a samotnou přítomností své existence. Okamžitě reagující na nové podměty, využívající naskytlích se situací a zneužívající slabé chvíle. Utrpně podřízena její panovačnosti a domýšlivosti. Schrbena pod tíhou té bídné existence. Vláčím ji stále sebou... musím. Ona nedá jinak. Všechny si omotala kolem prstu, všechny snad i sama sebe. Nikdo jí nedokaže odporovat či jen naznačit svou nelibost. Všichni jsme drceni její velkou duší, která je snad tvořena pouze tím, čím ona zrovna potřebuje. Bez sebemenších výčitek svědomí na vás zapomene, když bude potřebovat a vzpomene si teprv až se jí bude chtít. Zatratí vás, pošle rovnou do propasti dějin, do hlubin všeho zapomnění. A lano vám hodí jedině, když vás bude zas na něco potřebovat. Ale ona si to zařídí tak, aby z toho vyšla vítežně ona. Bude si všechno překrucovat až na konec bude vy muset přijít, spíš se pokorně připlazit, a dokonce jí nutit k tomu, aby jste jí mohli vůbec pomoct. A pak? Raději se neptejte, protože v lepším případě můžete očekávat opětovné svrhnutí do temné propasti. A nakonec budete za to i rádi.
Proplétá se tiše mezi lidmi a hledá někoho, na kom by si zase mohla nějak přilepšit. Někoho, koho si zase omotá kolem prstu. No není nakažlivá? Pořád hledá nové a nakonec taky vždycky najde. Stoprocentně úspěšná ve svých lovech, se stoprocetní děsivostí svých schopností.
Její charakter obsahuje snad vše, za co by se měla stydět a je dost možné, že se snad ani nedá mluvit o nějakém charakteru. Je naprosto bezpáteřní s milionem masek v kapsách a přesto přezevšechno je právě tohle její charakter. Možná trochu bestie, na druhou stranu zas v jistém směru zásadový člověk. A nakonec jí ani nemůžete tohle říct, ona to prostě umí podat. Je jen hráčem, který hraje s kartami, které ji život rozdal. Nestěžuje si a hraje dál. Prostě žije, nežije mírumilovně, nevinně nebo snad dobře. Nemůže, to prostě nejde, jak chcete takle žít ve zkaženém, zlém a podlém světě. Proto hraje, proto jde dál s tím co má v rukách. Je možná pravda, že svět je takový jaký ho uděláme, ale nevyčítejte jí její charakter, není jediná taková a jeden člověk svět nezmění.
Je prostě úžasná, zní to divně a jako naprostá protiřeč tohodle všeho, ale ona v tom nějaká ta logika je. Jde o to, jestli jí najdete, uchopíte a snad i pochopíte. Ona je gambler a tenhle širej velkej svět je její herna, tak proč ho nezkusit přelstít a ovládnout. Pro Envy žádný problém...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama