Jen krátký tichý výkřik...

2. dubna 2013 v 21:30 | Envy |  Mé jméno je Envy... pouze Envy
Pro klid duší těch, co už dávno zapomněli...
... my jsme to neudělali. Nezapomněli jsme a nikdy ani nehodláme. Budeme věčně pamatovat a aby nezapomněl ani nikdo po nás, poneseme to v duši jako nápis vytesaný do kamene. Stálý a neměnný.
Protože Vy jste to přešli, bez povšimnutí, bez pozastavení, jen obyčejně jedna noha před druhou a zase znovu. Možná jste se ani nechtěli pozastavit. Ale aby jsme nekřivdili, třeba jste chtěli něco říct, jen jste ty slova spolkli. Třeba jste chtěli tesknit, jen jste ten smutek beze slov vdechli do sebe a teď ve Vás pomalu hnije.
My jsme se zastavili, promluvili, nadechli a zase vydechli. Vše vrátili zpět tam, kam to ode dávna patřilo. A nic si v sobě nenechali. Proč? Protože by to byla krádež, ošizení už tak pochmurně nuzného okamžiku, ve kterém skončilo něco, co nás všechny naprosto předčilo. Bylo to lepší než cokoliv jiného a svého druhu pouze jedno z mála. Přece tu jen jsou ti, co se podobají, ale je jich o jednoho míň. A přece je absurdní, že něco tak skvělého skončilo. Tak proč obírat ten okamžik, který všichni nesnášíme, nic tím nezměníme a nakonec si z toho jen odneseme hnilobu hluboko v nás...
Pomalu jsme se znovu nadechli, své srdce ovázali další černou stuhou a s nesmrtelnou myšlenkou v naší hlavě a srdci poklidně odešli. To ale neznamenalo, jak jste si mysleli, že jsme zapomněli. To znamenalo, že jsme přijali důsledek. Nechtěný a nešťastný důsledek našich životů a neseme ho stále sebou.
Konec konců nešlo udělat nic víc než, že nezapomeneme.
Nechceme vzpomínat jako Vy. To dělat nebudeme. Protože na to aby jsme mohli vzpomínat, by jsme museli nejdříve zapomenout a to nemůžeme dopustit. Ne tak jako jste to dopustili Vy.
Vy klidně vzpomínejte, nebudeme Vám nikterak bránit.
My pamatujeme a to je rozdíl, protože tomu nepředchází zapomenutí. A stále i pamatovat budeme, protože to je to jediné, co teď lze udělat. Pamatovat...

Stále jako písmo v umanutém kameni budeme pamatovat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama