Vrátit čas...

1. srpna 2013 v 21:09 | Envy |  Tříbodový hod na odpadkový koš


Chci vrátit čas. Teď hned a rychle.

Nějak to postupně přišlo. Prostě cítím potřebu se vrátit, vrátit se do míst, která už zapomněl i čas a znovu se tam porozhlédnout, nadechnout. Na chvíli tam postát, vpít do sebe tu starou známou atmosféru.
Protože svět okolo je jiný. Z ničeho nic se až příliš změnil. Člověk ho nepoznává. Už nenachází útěchu v dnešku nebo snad v údajně konejšivém zítřku. Zítřek nenese naději. Aspoň tak to říkají ostatní.
Chci zažít to, co mi proklouzlo mezi prsty. Chci zažít to, co mi bylo odepřeno. Chci zažít to, co jsem si musela odepřít. Stačí se jen posunout zpět. Otočit chod času a vrátit se do bezpěčně známých okamžiků a míst. Tam, kde čekají ti, co jsem tam musela nechat, protože by neunesli tíhu světa teď tady kolem. Touha se k nim navrátit je větší než cokoliv jiného. Obnovit strhané mosty a vypálené cesty. Projít zpět prachem z popela a dýmem z ještě nevyhaslého ohně.
Vrátit se tam, kde to všechno začalo. Tam, kde stojí ty známé milé tváře těch, co jsem opustila a mnohdy nedobrovolně. Nenechat ty tváře se volně rozprchnout jen tak někam do ztracena.
Dojít až tam do těch míst a zjistit, že tam už nikdo nečeká...


Nezbývá nic jiného než se vráti zpět do tohoto světa a žít dál. Žít jak to nejlépe půjde a pokusit se najít ty ztracené alespoň zde. Protože člověka vždy hřeje vzpomínka a ještě nevyhaslý popel v kapse...


Věnováno všem, za kterými jsem strhla mosty a za kterými mosty ještě strhnu. Nezlobte se na mě, ale můj svět není k tomu, aby jste v něm dokázali bez úhony žít.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Verča♥TVD♥ ♥Verča♥TVD♥ | Web | 1. srpna 2013 v 21:18 | Reagovat

woow máš to nádherně napsané, nepíšeš náhodou i povídky? :-)

2 Envy Envy | Web | 1. srpna 2013 v 21:30 | Reagovat

[1]: Děkuju, na povídky se chystáme. A pokud by byl opravdu velký zájem a díky mé povaze i trpěvilosz, klidně bych něco napsala i na přání :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama