Den 3... Životní pravdy

16. března 2014 v 19:15 | Envy |  Vypalte jámu vlčí!
Den 3
Životní pravdy

Protože občas příjdou docela nečekány, nechtěny a naprosto nepříhodně. Ale stejně tu jsou. Občas je člověk dokáže strávit, hned jak příjdou, někdy to nějakou dobu trvá a jindy je člověk nedokáže strávit nikdy.
Ale potom jsou tady taky takové, říkejme tomu třeba, jak už bylo v nadpisu řečeno, životní pravdy, které člověk stráví a pochopí hned, ale ony krom smutného objasnění situace nic jiného nenesou. Nenesou radu ani užitek ani ponaučení. Prostě nám jen prsknout do očí to, co je zřejmé a do určité míry i neměnné.
A přesně taková životní pravda vylezle na světlo světa i dnes. Vylezla sice za doprovodu slavnostních famfám, ale byla už od začátku pro mě naprosto zbytečná.

Za deště oheň nehoří...

Myslím, že bych bez tohodle dost dobře přežila do druhého dne. Ale dnes to vylézá ze všech těch mokrých dolíků, jam a kaluží kolem mě. Neustále a nepřetržitě to z nich vylézá stejně vytrvale jako mexická telenovela nikdy nekončí. A přitom je to všechno naprosto stejně zbytečné jako právě ta mexická telenovela.
Co mě ale na tom nejvíce štve? To, že za deště oheň opravdu nehoří a zvláště pak ne v temných jámách, které jsem se rozhodla vypálit. A šedivý vlci se smějí a smějí až se za břicho popadají. Smějí se mě, smějí se zhasínající louči, smějí se sami sobě.
A já přitom chtěla předstírat, že se tyhle deštivé dny nikdy nestaly. Že se nikdy nestaly a už od prvního dne planou mocné plameny na dně těch jam, které za vyděšeného křiku rychle opouštějí. Ale ono prší a za deštivých dní nejde nc tak jak se zdálo, že půjde.

Envy,
promočená deštěm, ale stále doufající...

________
PS: i když se to nezdá, to ohlušující ticho tu stále je, a proto to sem patří...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama