Poslušně hlásím...

15. července 2014 v 14:26 | Envy |  Mé jméno je Envy... pouze Envy
Nikdo by ani neřekl, že to tak rychle uteklo. Neřekla by to ani samotná Envy...
Právě dnes to jsou přesně tři roky, co už tu tak vytrvale strašíme.
I když je asi pravda, že tři roky není nic závratného. Avšak pro ty, kteří se snaží válčit s okolním světem, je to jako třicetiletá válka. Válka, jež započla 15. července 2011 a dosud se ani jedna strana nevzdala.
A tak ani po dnešním dni neustoupíme, neustoupíme světu, který nás soudí, odsuzuje a snaží se zničit. Neustoupíme světu, který vlastními kroky ničí to, co sám zbudoval. Neustoupíme...
Zůstaneme stát před jeho neforemným tělem, nebudeme se bát jeho dusotu, nenecháme se odfouknout jeho zkaženým dechem, nenecháme se pohltit. Protože tím bychom ztratili sami sebe. Byli bychom tam, kde jsme byli kdysi.
Teď můžeme vše vidět z odstupu, z jiného úhlu. Teď už nehledíme přes hlavy jiných, co nám zaclánějí výhled. Vidíme je úplně všechny a s nimi úplně všechno. Je mezi námi pustá pláň. Pláň, která rozděluje naše světy.
Ale oni se chtějí dostat k nám, dostat se na naší stranu a znovu nás pohltit. Znovu nám navlíknout anonymní kuklu a donutit nás zavřít oči. To ale nedopustíme, nedovolíme, abychom se znovu stali slepou součástí společnosti.
Protože my jsme se rozhodli, že ztuhlost a hloupost nemůže už dále decimovat tento svět. A už vůbec ne ten náš, který jsme stéblo po stéblu vystavěli na vlastních berdech a který je tak velkým trnem v oku ostatních. Když už jsme se jednou rozhodli postavit se proti moresům společnosti, tak proti ni zůstaneme stát až do konce.
Teď už jen stačí doufat, že naše činy, naše existence něco alespoň trochu změní.
Přece nejde, aby všechny rozdílné soudil svět, který je sám postihnutý padoucnicí...

Poslušně hlásím, že na frontě mezi životem a anonymní smrtí se nic neděje. Dnes nic. Dnes jsou složeny zbraně. A obě strany si mlčky hledí do očí.
Dnes je klid...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 papanekthefirst papanekthefirst | E-mail | Web | 15. srpna 2014 v 22:17 | Reagovat

Hmm, na Tvém profiluje napsáno "piďtě se" a poznáte mne. Teď jsem si přečetl všechny články z této rubriky, nicméně stále nemám tušení, kde bych tě zařadil. Ty články jsou výborné. Osobní. Neurčité. A přeci je vše jasné. Jenže bych to nebyl já, kdybych nepřišel s něčím nečekaným. Pokud jsi nemyslela ironicky větu "mě nejméně měsíc bude trápit otázka, cože to nakonec bylo" na mém blogu v komentáři, tak bych nabídl, že ti řeknu, co že to bylo za písničku, když bychom navázali anonymní mailový kontakt. (PS: stačí napsat na mém blogu za samotnou adresu /profil a mám tam odkaz na FB - já vím, pořádná ochrana :D ) Protože by mne vážně zajímalo, jak jsi na tom věkově. Podle toho, na jaké úrovni píšeš, bych tě neměl problém tipnout na třicet. Píšeš o hodně líp něž já, tak bych potřeboval pro své ego zjistit, že jsi vážně starší ;-)
PS: vážně pěkný blog, jak si zase najdu chvilku, určitě se pročtu dalšími rubrikami :-)

2 Envy Envy | Web | 16. srpna 2014 v 16:45 | Reagovat

Tedy, nejprve bych chtěla smeknout svůj imaginární klobouk nad tvou odhodlaností, která se tu snad ještě nikdy neobjevila v takovém rozsahu... Přeci jen přečíst tuto celou rubriku, chtělo na jednu stranu mimo jiné i dost kuráže.
Dále bych chtěla poděkovat za pochvalu a snad už bych mohla říct i poznání a tím i pochopení mé snahy tady.
Ač mi ironie hnízdí  hodně mělko pod kůží, má poznámka v komentáři u tebe na blogu rozhodně protchnuta právě jí nebyla. :) Takže bych se velmi ráda dobrala nějaké odpovědi.
PS: velmi děkuji za uznání a za každou návštěvu budu jen ráda ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama