Černé krajky vábných tvarů

25. ledna 2015 v 19:02 | Envy |  Vylezlo z Černé díry
Přichází světu vstříc a nehledí na jeho káravé zraky, nehledí na zatuchlé moresy světa starých dam. Ona přichází, aby rozvířila vody. Aby přinesla lehký závan nové zkaženosti. Aby těm starým ženám nastavila zrcadlo, aby jim ukázala jaké byly ony, aby si uvědomily, za co ji slepě odsuzují.
Přichází světu vstříc a odhazuje své černé krajky, sundává černých perel, polyká své obsidiány. A na hlavě se lesknou její diadémy.
Ničí ji, kárají, zavírají oči a pronášejí krutá slova. Neb pouze závidí, že už nemohou být na jejím místě. Že už nemohou nosit svá lesklá pera na odiv ostatním. Protože ta jejich už jsou omšelá, zlámaná životem, hýbou s nimi červi. Oči i kůže žloutnou a temně se kalí, jejich těla rozrývají hluboké strže a propasti.
A ona jako alabastr dráždí jejich oči, drásá jim nervy a rozmazavá na kaši. Černá pera lesknoucí se v divokých kovových odstínech. Tak těžké z ní spustit oči. Tak těžké na ní zapomenout. Bílá, hebká, tajemná, takřka nedýchající. Přitom nenese nic dobrého. Nese jen slepou touhu, která se usadí v hlavách ostatních. Nese slepou závist, která rozežere hlavy těch, co dříve stály na jejím místě.
A ostatní z ní strahy její krajky. Tak moc byla zakázaná.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jsemany jsemany | Web | 25. ledna 2015 v 19:40 | Reagovat

a vlastně i ony byly kdysi mladé. a ona bude jednou ta stará...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama