Nastavuji svoji tvář

27. prosince 2015 v 21:51 | Envy |  Mé jméno je Envy... pouze Envy
Kráčím, kráčím mezi vámi a v rukou držím dlouhou svíci. Je zapálená a v ohni se odráží mé tiché oči. Kráčím tmou mezi vámi, kterou jste zaplnili svět kolem sebe a v praskajícím plameni se zračí kus mého já. Oči mocně žhnou.
Dlouhé šaty halí poslední světici, dlouho jí nezůstane, osud jí postavil do cesty až příliš mnoho tenat. A jednomu z nich se vydává svtříc.
Procházím mezi vámi a nikoho si nevšímám, mám jasný cíl, jen mě rozptylujete. A snažíte se marně sfouknout mojí svíci. Přivoláte tak ale jen větší tmu, z oblohy se snesou havrani, jestli jste se báli mých očí, pak se bázlivě pokloňte před těmi jejich.
Kostnatá, holá ramena, fosforeskují a davají srdci svatozář, víc není vidět, nepotřebuji, abyste mě soudili. To já tady budu vynášet rozsudky. A plamen se tiše chvěje, kreslí živé stíny, rozehrává v mém obličeji mocné divadlo. Rty, které se zkroutily k úsměvu, odhalují bezpočet nožů... v jejich ostří se nesměle odráží mihotavá zář.
Chtěli jste mě zapudit, vyhnout se soudu, přestat se bát, ale já vás stravuji ze stínů. Útočím ze zálohy, čekám, až nebudeš připraven. Nezapomínám. Nesmazávám křivdy. O to víc trestám po letech.
Má slova ubližují, trýzní a trhají tě v malé kousky. Toužím tě sžírat ze vnitř.
Kráčím temnotou se zapálenou svící, karmínové rty, jeden mocný nádech a všude je tma. Teď se začni bát.
Nevidíte ze mě nic, ramena zakryl šál z čiré netečnosti. A vypočítavé oči vydají se na lov, tak jako za tichých nocích, kdy kameny tížíly až příliš mocně.
Stala jsem se tím, čeho jsi se tolik bál, svou druhou půlkou, kterou jsi přede mnou schovával. Stala jsem se lovcem černých koček, které okusují půlnoc v nejtemnější její čas, stala jsem se pojídačem cizích duší, vodníkem, který sebou stáhne nevinné. Poslední připomínkou časů, na které je lepší zapomenout.
Sžírám vás, trhám a rdousím, tak jako jste rdousili mě, ostré zuby nerostou jen tak. Každý si jich musí nějak vysloužit.
Stala jsem se poslední vzpomínkou na sebe samu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama