Za branou je armáda myší

12. prosince 2015 v 20:09 | Envy |  Mé jméno je Envy... pouze Envy
Chytám do rukou spadané listí, nic mi nedává smysl. Bloudím. Znovu a znovu se ztrácím.
Ale chci se nalézt. Zas najít svou cestu z temného podsvětí divokých myšlenek. Krouží kolem mě jako supové. Jako hejno myší čekající na svého Krysaře. Kde je má flétna?
Proč jen nemůžu popadnou dech?
Jen čekám, kdy mě začnou žrát od nohou, od nohou... pochází ale z hlavy, tak kde se tam dole vzaly? Proč doputovaly až tam?
Sklepala jsem je dolů během za vidinou vlastního stínu. Spadaly jako ty listy, bez možnosti návratu. Jsou ztraceny, stejně jako já. A jejich bzučivá armáda se teď bouří, hledají svého Napoleona. A já se před nimi klepu hrůzou.
Snad jedna pochodeň, snad dlouhý průvod tichých poustevníku na cestě lesem za moudrostí starého kmeta pomohl by. Tak vemte mě sebou!
Snad jeden kámen hozený do jezera rozbije kal hladiny a ukáže mi, kdo jsem. Snad mi ten odraz nebude příliš cizí. Snad se v něm najdu...
Rozmetávám hradby kolem sebe, budované taková léta a dlouhé zimi, snad doufám, že ti, kteří je obléhali, budou znát toho, proti komu zvedli svá kopí, svá slova.
Možná ani už neví proti čí zdi stáli, na koho zanevřeli. Měli důvod, sama jsem jim ho dala, nejsou na vině.
Stala jsem se tím, čím jsem musela, k čemu mě dohnali, co nesnášeli. Rozdělila jsem a panovala. A ztratila jednu svou půlku. Doufala jsem ve šťastné shledání.
Snad se schovává někde pod mostem a hraje na flétnu, kterou jsem pozbyla, hraje tak, aby mě sežraly. Aby mě pozřely do poslední kostičky, aby došla pomsty. Že jsem ji odložila, odpárala od sebe a tiše šla bez ní dál. Za to, že mi narostly zuby, kterými jsem rvala maso z ostatních. Za to, že jsem rozhodla stát hyenou ostatním.
Myšlenky jako myši nahlodávaly mé svědomí, zda jsem to všechno stále já, zda jsem se už příliš neodcizila původní idei.
Jako krvelačné předzvěsti běhaly mi tiše pod kůží...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama